Motivace

To je potvora, učí se o ní, i já jsem dokonce učila lidi na kurzech o motivaci, jak si rozdělit velké cíle na ty menší a odměňovat se atd.

Kdo neumí, ten učí, že? 😀

Stejně jako s jídlem, jsem si myslela, že to mám zmáknuté… Prrrrrrd! Teorie by byla dostatečná, ale chybělo mi to správné to odhodlání a naštvání se na sebe.

Existuje hodně motivačních pomůcek:

  • vystavit si svůj cíl na oči (Např. fotografii hubenější já před lety. Šaty, do kterých se chci vlézt. Aktivita, kterou chci vykonávat a teď mi to tělo nedovolí)
  • vizualizace – představujte si, třeba před spaním, svůj cíl a výsledek
  • stanovit si malé cíle a odměny
  • veřejný závazek – slibte veřejně někomu, že to dáte, např. na sociální síti. Najděte si parťáka, se kterým se budete vzájemně podporovat.
  • atd.

Na mě platil nejvíc veřejný závazek, který jsem cítila ke všem mým ženám – článek zde. Samozřejmě jsem se chtěla cítit líp, zdravěji a spokojeněji. Přála jsem si také, aby mě už lidé nehodnotili, aniž by o mě cokoliv věděli, chtěla jsem zase najít svou zapuzenou ženskost. Krom toho všeho jsem ale také opravdu hodně chtěla mít možnost kupovat si oblečení, které se mi líbí a ne to, které mi je, z oddělení XXL módy, kde je na výběr z pár kousků a ty pak vidíte na všech ostatních ženách v okolí.

Ale ten můj závazek, ke kterému mě nikdo nezavázal, byl pro mě prostě největší hybnou silou. Nechtěla jsem nikoho zklamat. Vím, že to v důsledku byla nevhodně zvolená motivace. Měla jsem chtít změny kvůli sobě a ne ostatním, zaměřit se na sebe bylo součástí mé nové cesty. Ale já jsem to tak prostě cítila a jsem taková, vždy se snažím myslet nejdřív na ostatní a pak na sebe. Což není dobře, ale to už je na jiné téma a dlouhé povídání. Ať už jsem zvolila správně nebo ne, k cíli mě to vede a pomáhá mi to.

Ve svém veřejném závazku porkačuju i nyní, v podobě mého Instagramového profilu. Vkládám se fotografie jídel, recepty, videa, komentuji ostatní food bloggerky, sleduji a inspiruji se ostatními. Jsem součástí úžasné komunity, plné podpory a ke svému závazku jsem si přidala další cíl – motivovat i jiné lidi. To bylo ostatně mým cílem od začátku, ale až tady jsem si uvědomila, že je to reálné. Nekladu si ambice mít tisíce sledujících a propagovat nějaké firmy a výrobky, přála bych si jen mít možnost alespoň trošku vrátit to, co bylo dáno mě. S velkou pokorou můžu říct, že se mi to snad daří… Dostávám velmi kladné zprávy plné podpory a díků a jsem za to neskutečně šťastná. Ve finále asi není důležité, jaký prostředek motivace jste si zvolili, ale důležité je. jaký z toho máte pocit, jestli vás to dělá šťastnými a já můžu s klidem říct, že mě to naplňuje hřejivým pocitem vděku vůči všem, kteří si dají tu práci a napíší mi zprávu nebo komentář. Děkuji!

Každý z nás má ale jiné cíle, na mě platí tohle a na jinou bude platit touha po krásné postavě a tak si vystaví krásné šaty a bude se na ně dívat pokaždé, když bude mít pocit, že to nezvládne.

Jiná si zase najde parťačku ve svém okolí, se kterou bude chodit běhat a vyměňovat si recepty, bude jí k dispozici i o půlnoci na telefonu, aby jí vyslechla a podpořila.

Vážně není důležité, jak se k tomu dostanete, ale musíte chtít…

Já jsem si roky myslela, že už mám to správné odhodlání. Ale ve skutečnosti jsem měla jen hlavu plnou výmluv, nebyla jsem ochotná vzdát se svých oblíbených hranolek a smažáku. Byla jsem líná investovat energii do změny způsobu myšlení, protože zajeté řády jsou jednoduché a rychlé, ale nové se chvíli zajíždí a chce to čas než si je člověk osvojí. Milionkrát jsem byla přesvědčena, že už jsem v tom správném bodě a zítra začnu… Teď mi to připadá vtipné. Nečekejte na nic, jde o vaše tělo, vaše zdraví a váš život. Nikdo jiný to za vás neudělá, neexistuje žádný způsob, jak si to zjednodušit. Tady víc než jinde platí, že nic není zadarmo a je to opravdu dřina! Ale jen ze začátku, věřte mi, je to jen o zvyku.

Co bych poradila těm, kteří chtějí opravdu začít a motají se v začarovaném kruhu jako dříve já?

Facebook0
Facebook
Instagram1k

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *