Neplánujte, prostě začněte!

Známe to všichni, nedokážu spočítat, kolikrát jsem před spaním přísahala sama sobě, že ráno začnu. Je jedno jestli jde o boj s váhou, nebo kouřením, či jinou neřestí. Většinou jsme nešťastní, deprimovaní a chtěli bychom to změnit, ale jak začít… Sedneme k PC a hledáme si informace, rady, zkušenosti ostatních, inspiraci a recepty a já nevím, co ještě. Ale i když už máme dost informací je strašně těžké vymanit se ze svých stereotypů a zaběhlých způsobů myšlení. Je těžké vzdát se svého pohodlí a to i za cenu, že vám bude pořád tak špatně, jako teď, ani příslib zlepšení zdraví vás nepřesvědčí.

Nebo jsme líní?

Jsem přesvědčena, že ač si to neuvědomujeme, tak lenost hraje velikou roli. Jsme líní měnit svoje zvyky, způsob nakupování, styl vaření. Nejsme ochotni obětovat čas na přípravu jídla a raději si objednáme, přestože ten čas máme a raději se válíme u TV nebo PC. Není to výtka, není to vyloženě negativní, jsme prostě zvyklí na to svoje a jakákoliv změna vyžaduje více energie a času. Ale pokud se do toho dáte a vytrváte pár dní, osvojíte si nové způsoby a pravděpodobně i ušetříte energii, čas a ve finále i peníze a jako největší benefit se budete cítit lépe!

Nevymlouvejte se prosím

Plánování začátku se zdravou stravou je pro většinu lidí velmi zapeklitá věc. Věřím, že spousta lidí má opravdu tolik pracovních a rodinných povinností, že je pro ně těžké vtěsnat do svého diáře ještě nákup a vaření jídla. Ale ruku na srdce, je opravdu tak moc důležité čekat na pondělí, na první den v měsíci, na dobu po dovolené, nebo po oslavě narozenin? Pokud jste odhodláni, tak proč myslíte na plánované selhání ještě dříve než jste začali? Nejsou to jen výmluvy, proč se vyhnout vystoupení ze své komfortní zóny? Mockrát jsem si povzdechla při představě, že kdybych začala před měsícem, byla bych už jinde… A dokonce, kdybych začala před rokem a změnila alespoň něco, cítila bych se lépe!

Prostě začněte!

Vím, že na začátku je toho strašně moc, hromada změn od vyklizení lednice a spíže od nezdravých potravin, po čtení etiket při nákupu až k vaření zdravějších variant jídel. Ale nikdo vám nepřikazuje začít se vším naráz. Samozřejmě, je to vhodné, vyhnete se tak mnoha komplikacím. Ale ne každému to vyhovuje, můžete si stanovit vlastní pravidla a přidávat změny podle svého tempa. Je to jen na vás, ale začněte hned. Třeba tím, že od zítřka přestanete jíst pečivo a pít sladké nápoje. Nehledejte důvody proč to nejde, vykašlete se na ně a vážně začněte měnit své návyky a pomalu přidávejte.

Děláte to pro sebe!

Facebook0
Facebook
Instagram0